Domácnost

Jak a kdy odčervovat psa?

Každý, kdo má doma psa nebo kočku, již řešil otázku, čím a jak často má zvíře odčervovat. Pravidelné podávání antiparazitik je důležitou součástí prevence závažných onemocnění, která jsou ve většině případů přenosná i na člověka. Správným a pravidelným odčervováním psa chráníme.

By: Silvia

Štěňata je třeba nechat odčervit častěji

První odčervení se provádí u štěňat ve věku třech týdnů a další následně po dvou týdnech. K odčervování štěňátek se používají pouze antiparazitika ve formě sladké tekutiny nebo pasty, a to z důvodu snadného dávkování. Jakmile si ho vezme majitel, následuje odčervování každé dva měsíce až do věku šesti měsíců a to formou pasty nebo tablet.

Tablety, pasta nebo ampule?

Jednotlivé očkovací preparáty se liší způsobem aplikace. Pasta se používá obvykle u koťat a štěňat. Působí pouze jednorázově, proto se musí odčervení tímto způsobem opakovat. Tablety mají široké působení proti mnoha vnitřním parazitům a nejčastěji se používají u dospělých zvířat. Spot on je ampule s účinnou tekutinou uvnitř, která se aplikuje přímo na kůži mezi lopatky. Působí delší dobu, obvykle jeden měsíc.

By: Sarah

V dospělosti záleží na prostředí

Od šestého měsíce věku se odčervuje dle doporučení veterináře. Ten bere v úvahu typ psa a prostředí, ve kterém se pohybuje. Například zvíře, které žije v bytě ve městě a přichází často do styku s jinými psy, doporučujeme odčervovat každé tři nebo čtyři měsíce. Zatímco ale pes žije na zahradě nebo v bezprostřední blízkosti lesa, bohatě stačí odčervovat 2x ročně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist