Cestování

Cestování s dětmi chce dobrou přípravu předem

Léto je bezesporu spojeno s cestováním, volnem, teplem, a díky tomu všemu se alespoň občas setkáme s nevolností během jízdy automobilem, autobusem, vlakem atd. Nevolnost při cestování přitom nepotkává jen děti, ale i dospělé. Proto je dobré vyzbrojit se před cestou pomocníky, kteří nám pomohou vše překonat s co nejmenšími zádrhely, idálně nás nevolnosti úplně zbaví.

By: Shan Sheehan

Dostatek tekutin, nepřejídat se, být oblečeni dle teplotních podmínek

V průběhu cesty bychom dětem i sobě měli doplňovat tekutiny v těle. Nejleší je čistá voda nebo minerálka, zbytečné je pití přeslazených nápojů, ty nám totiž žízeň nezaženou.

Co se týče jídla, měli bychom jíst svěží jídla, např. saláty, ryby, ne jídla tučná a těžká. Snažte se být spíše polosytí, než přesyceni.

V dopravních přostředcích můžeme sadno dostat úpal, který způsobuje přehřátí. Idální je nastavit kliatizaci na teplotu o max. 5 stupňů Celsia menší, než jaká je venku. Tak předejdeme nachlazení, rýmě a potřebě vyhledat lékárnu, abychom si pořídili Paralen, Nasivin nebo oční kapky.

Neocenitelný Kinedril

V žádné lékárničce by neměl chybět také Kinedril. Pomůže předejít nevolnosti, podává se půl hodiny před jízdou a dětem i dospělým nejen že uleví, ale může pomoci dlouhou cestu prospat. V lékárně vám rádi poradí, jak lék užívat, aby působil co nejefektivněji a abyste jej užili v dostatečné, ale nikoli přehnaně vysoké dávce.

Spolehlivé sáčky k nezaplacení

V každém případě byste v kabelce měli skrývat i sáčky pro případ, že se vám či vašim dětem přece jen udělá nevolno. Je mnohem snadnější vyhodit sáček s nepříjemně páchnoucím obsahem, než muset nechat čistit automobil a mít znečištěné oblečení.

Cestování ať už s dětmi, nebo dospělými, může být příjemné a můžeme si ho vychutnat. Stačí jen koupit si léky a chovat se tak, abychom nevolnosti předcházeli a nepodpořili ji.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist