Cestování, Rodina a děti

Cestujeme s dětmi. Jak pro takové případy vybrat dětský kočárek?

Máte doma miminko? Vydáváte se s ním často na cesty? Potom je ovšem nutné vybrat dětský kočárek, který se na takové výpravy skutečně hodí a nebude Vás nijak eliminovat.

PoB4

Cestování s kočárkem nemusí být obtížné

Je samozřejmě rozdíl, pokud se s dětským kočárkem touláte pouze po městě, anebo naopak často vyrážíte do přírody a ještě k tomu automobilem. Pokud platí druhá možnost, už při nákupu se přesvědčte, zda se daný výrobek vejde do zavazadlového prostoru auta. To je důležitá zejména u kočárků pro dvojčata, které jsou velmi široké.

Pro pohyb v terénu je nutná pevná konstrukce a také větší rozměry koleček, které budou snadnější zdolávat překážky. Kola by měla být zároveň odpružená. Na cestách, hlavně přepravujete-li se hromadnou dopravou, enormně záleží rovněž na hmotnosti kočárku, protože byste se také mohli ztrhat.

Určitě Vám nedoporučujeme vydávat se na náročné túry s hlubokým kočárkem pro novorozence, neboť by to bylo skutečně namáhavé. Na náročnější výpravy se naopak dobře hodí golfové kočárky neboli golfky. Ty jsou určeny zejména pro děti, které již umí chodit, přičemž jsou snadno složitelné a velice lehké.

Nepodceňujte přímý kontakt s dítětem!

Rodiče by měla pochopitelně pracovat na tom, aby bylo dítě klidné a mělo k nim také silnější citovou vazbu. Jak toho dosáhnout? Pořiďte si šátky na nošení dětí anebo jiná nosítka, která lze využít i na cestách. Samozřejmě ale pouze u kojenců. U starších dětí byste se výrazně pronesli. A kde si takové výrobky pořídit? Seženete je třeba na Pinkroblue.cz, stejně jako pestrý sortiment dětských kočárků.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist