Krása a móda

Co na sebe do divadla?

Chystáte se do divadla a řešíte otázku, jestli zvolit večerní šaty nebo postačí pouze halenka a sukně? Anebo si můžete dovolit dokonce elegantní a pohodlné kalhoty? Poradíme vám, jaká pravidla platí v divadlech a při slavnostních událostech.

By: Alan Cleaver

Divadlo není kino, mějme úctu

Divadelní prostředí je místo, ke kterému by měl mít každý návštěvník úctu. S takovou úctou by měl také volit vhodné oblečení. Svým výběrem dáváme najevo respekt k výkonům, které s plným nasazením předvádějí herci na jevišti. Hezkým oblečením děláme radost také sami sobě. Divadlo nenavštěvujeme každý den, a proto nás každá taková událost vytrhuje ze všedního a obyčejného dne a uvádí nás do jedinečné a příjemné atmosféry.

Elegance a decentnost jsou na místě

Pokud se chystáte do Národního divadla, oblékněte se jinak, než do neformálního malého divadla, kde není taková potřeba formální etiky. Pravidlem by mělo být, že do větších a váženějších divadel je adekvátní zvolit dlouhé společenské šaty, které můžete zaměnit i kostýmkem či sukní a halenkou. Elegantní boty a punčocháče v barvě šatů jsou samozřejmostí. Na premiéry jsou vhodné slavnostní šaty.

By: Ashley Campbell

I pánské oblečení má svá pravidla

Pánové by měli mít oblek, jednobarevnou košili, uzavřené boty s černými ponožky a kravatu ladící s barvou košile. Kabát by měl být dostatečně dlouhý, aby z něj nekoukalo sako pod ním. Obecně platí,že se večer do společnosti nosí oblečení tmavých a nevýrazných barev.

Co si oblečete do malých scén, záleží na prostředí, kam se chystáte. Být ustrojen příliš formálně je stejný prohřešek, jako neobléknout se dostatečně vážně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist