Krása a móda

Dokonalý outfit? Naučte se, jak správně sladit barvy!

Jak sladit barvy a dosáhnout skvělého dojmu není tak jednoduché jak se zdá. Vybírat vhodné kombinace totiž nejde pouze podle střihu a materiálu. Klíčovou roli hraje barevné sladění. Naučte se tedy, jak správně barvy kombinovat. My vám poradíme jak.

By: fervent-adepte-de-la-mode

I stejné barvy nemusí být totožné

Každý se oblékáme podle svého vlastního vkusu. Mnoho lidí si nechce dělat hlavu s laděním barev a raději spoléhá na jednobarevnou kombinaci a mají v šatníku oblečení jen jedné barvy. Nošení jedné barvy má ale riziko nejen na lidské psychice, ale také po estetické stránce. A ani sladění oblečení jedné barvy není vždy úspěšné. Pokud zvolíte sytě černou sukni a k tomu vybledlou černou halenku, každý kus je prakticky jiný a vy jste úplně mimo.

Kombinace dvou barev má své nástrahy

Velmi snadno se kombinují dvě různé barvy. Klasickou dvoubarevnou kombinací zůstává černá plus jiná barva. Nejvíce se k sobě také hodí modrá a bílá, oranžová a fialová, hnědá a žlutá, červená a bílá, zelená a žlutá a modrá a žlutá. Zastaralé jsou ale kombinace, kdy je horní polovina těla v jedné barvě a spodní v druhé. Pokud k něčemu takovému dojde, vezměte si třeba ještě šátek či svetřík v té „spodní“ barvě.

By: Lukasz Dunikowski

Méně může být více

Obléci se ve tříbarevné kombinaci již vyžaduje trochu více času. Vždy by to ale mělo vypadat tak, že jste oblečena v jedné hlavní barvě a další dvě, které spolu ladí, tu hlavní barvu doplňují. Vždy mějte na paměti, že i v oblasti kombinování barev mnohdy platí, že méně znamená více.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist