Návštěva sauny a detoxikace

Každé tělo si čas od času zaslouží pořádnou detoxikaci – to je zbavení našeho organismu od nejrůznějších škodlivých látek. Není divu, každý den se setkáváme s nejrůznějšími nepříznivými vlivy a ty nám tělo zanáší něčím, co nám škodí. Kromě zdravé stravy si můžete detoxikaci usnadnit i návštěvou sauny.

Proč organismus detoxikovat?

Naše těla jsou neustále zatěžována látkami, které našemu organismu škodí. Tyto látky se nachází takřka všude. Venku, když se procházíme; v kouři, který vdechujeme; v jídle, ale i v alkoholu. Tyto toxické látky mohou oslabovat naši imunitu, ale i pocit toho, že jsme zdraví. Velmi často přebytek těchto toxinů vede ke vzniku nejrůznějších nemocí. Víte ale, že své tělo od všech těchto toxinů lze vyčistit a tím pádem si zlepšit své zdraví? Vše jde udělat pomocí důkladné detoxikace, která nás těchto látek zbaví.

Proč detoxikaci podpořit saunou?

Při detoxikaci organismu bychom měli myslet hned na několik věcí, mezi které jistě patří úprava stravy a pohyb. Mimo jiné sem lze zařadit i návštěvy sauny, kdy sauna může celý proces detoxikace ještě umocnit. Je prokázané, že pocení má schopnost čistit tělo a zbavovat jej cizorodých a toxických látek, kterých bychom se jinak než pocením zbavovali těžko. Patří sem například pesticidy, polychlorové bifenyly, těžké kovy (rtuť, arsen) a dioxiny.

Při saunování se může působením tepla na lidský organismus spolu s potem vyloučit velké množství odpadních látek. Kromě již zmíněného jde i o zbytky alkoholu, drog a chemikálie z kouření – jde o toxický odpad, který svojí konzumací do těla dostáváme sami. Pomocí sauny se nám rozpumpuje srdce a toxiny se přesunou do krevního řečiště a jater, kde se změní na neškodné.

Jakou saunu zvolit?

Saunování je skvělou oporou při detoxikaci organismu. Nic se však nemá přehánět, proto nikdy nepřekračujte doporučenou dobu, která je vhodná pro vstup do sauny, abyste si naopak neškodili. Do sauny nechoďte ani ve chvílích, kdy jste nemocní.

Parní lázeň

Parní lázeň se nestará jen o odvod toxinů z těla, ale pečuje i o vaše dýchací cesty. Jde o ideál pro astmatiky, navíc podporuje odkašlávání a tlumí záněty průdušek.  Díky éterickým olejům si uleví i vaše pleť.

Herbal sauna

Herbal sauna či tepidarium je ideální pro všechny, kterým vadí příliš vysoké teploty. Tepidarium vás jen zahřeje, navíc si užijete pohled na sůl, která bývá přítomna. Herbal sauna má teplotu mezi 40-50°C a je provoněna bylinkami, takže nebude regenerovat jen tělo, ale i vaše mysl.

Finská sauna

Finská sauna je ideální pro ty, kterým nevadí ani velké horko. Teplota zde se pohybuje kolem 80-90°C, přičemž vlhkosti vzduchu se dosahuje poléváním horkých kamenů. Jde o místo, kde se zpotíte, ale vyloučíte ze sebe i mnoho toxinů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *