Co si obléknout, abychom působili štíhleji?

Postavu řeší drtivá většina z nás. Někdo chce přibrat, ale mnohem více z nás by si přálo zhubnout, anebo alespoň působit hubeněji. Kromě cvičení, správné stravy a dostatku spánku nám pomůže vypadat štíhleji i oblečení. Často v tomto směru ale tápeme a děláme chyby. Čeho se tedy vyvarovat a co naopak oblékat hojně do doby, než budeme se vzhledem spokojeni a budeme si moci dovolit takřka cokoli?

Vzory ano nebo ne?

Vzorované oblečení častěji oblékají ženy. Halenky, šaty, topy se hemží velkými květinami, puntíky, obrázky zvířat a podobně. Pokud jste obézní, měli byste oblečení s velkými vzory, např. květinami, oblékat méně. Je však rozdíl, pokud je velký vzor jen na určité části oblečení, nebo po celé ploše. Lepší je zvolit drobnější vzorek a oblečení by navíc mělo být vypasované, z upnutějšího materiálu. Obléknete-li totiž volnou halenku s obrovskými vzorky, budete působit rozměrněji, než ve skutečnosti jste.

Naučte se vzory využívat ve svůj prospěch. Silnějším lidem sluší např. pruhovaná halenka, triko nebo top s podélnými proužky. Stejně tak si můžete dovolit např. košili s ptáčky, drobnými auty, ovocem v barvě, která vám sluší, ale vždy dbejte na vypasování. Někdo má pas, i když je otylý, jiný vyzdvihne prsa. Vždy ale na postavě najdete něco, co je potřeba vypasováním vyzvednout.

Vlna a přízové svetry

Pokud jste milovníci pletených svetrů s velkými plastickými vzory, máte-li kila navíc, do zhubnutí na ně zapomeňte. I na ty, které jsou pletené na velkých jehlicích, nebo jsou z chlupaté vlny. Ve všech případech totiž opticky přiberete několik kilogramů.

Volte spíše jemné příze, tenké, bez vzoru nebo s jemným plastickým vzorem. Co se týče barev, neuchylujte se k tmavým barvám, což obézní lidé často činí. Dovolte si barvy, jaké máte rádi. Opět spíše záleží na střihu než na barvě. Ideální je nosit propínací modely volnější, pod které však obléknete oblečení, které opět vyzvedne vaše prsa, nebo pas.

Nebojte se sukní

Ženy plnějších tvarů se často bojí obléknout sukni. Avšak opět – zvolíte-li správný střih, sukně podtrhne váš pas, případně vás opticky prodlouží, schová silnější stehna a podobně. Navíc mnoho mužů má rádo ženy s plnějšími boky, výrazným zadečkem, správně zvolená sukně učiní i velký zadek hezkým, zajímavým. Důležitá je délka sukně, decentní je ta sahající do poloviny lýtek nebo dlouhá, ale pokud nemáte vysloveně silné nohy, noste i ty mírně nad kolena.

Čemu se vyhnout vždy

Obézní lidé by nikdy neměli oblékat současně volné vrchní a spodní části oblečení. Tedy pokud obléknete volnější triko, k němu oblečte upnutější kalhoty. Naopak, volíte-li ležérní volné kalhoty nebo dlouhou, rozevlátou sukni, top by měl být upnutější, vypasovaný.

Stejně tak nekombinujte ani vzory. Vždy by měl být jeden kus oblečení vzorovaný a druhý bez vzoru.

Budete-li se cítit v oblečení dobře, vaše sebevědomí nebude ani s kily navíc trpět. A budete-li žít zdravě, nepřejídat se a nejíst denně kalorická jídla, brzy si budete oblékat to, co budete chtít a nebudete muset hledat mezi nadměrnými velikostmi.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *