Rituály vám pomohou zkrátit dobu potřebnou na vypravení se do školy či práce

Ráno má většina z nás na spěch. Ať už jste svobodní nebo máte rodinu, v pracovním týdnu bývají rána často hektická. Abyste si je mohli co nejvíce užít, stačí se přitom naučit jednoduché rituály, zažít si je a „jet“ podle nich. Stačí totiž pár dnů či týdnů a vy se s nimi sžijete. Vše pak půjde skoro samo.

Co můžete, připravte si večer

I když se nám mnohdy nechce, je skvělé zažít si praktický rituál. Večer před spaním si připravit oblečení na další den. Zvláště ženy totiž stráví při výběru šatů mnoho minut, které pak dohání, kde se dá, jsou nervózní, a to se odráží až do momentu odchodu z domu nebo doražení do práce, školy. Večer máte dost času vše zkombinovat, zamyslet se, co vás další den čeká, zda chcete po práci na nákupy a tomu chcete přizpůsobit pohodlné oblečení a podobně.

To platí i u dětí. Větší bychom toto pravidlo měli naučit, bude jim pomáhat i v dospělosti. Připravit si hromádku s oblečením je základ.

Večer si můžete připravit i snídani a svačinu do práce či pro děti. I když se to nezdá, minuty ráno letí rychle a tímhle ušetříte mnoho z nich. Pokud nevyžadujete teplou snídani, je to ještě snadnější. Pokud jste zvyklí na teplé vločky v mléce, nasypte je do misky, přidejte, co máte rádi a ráno je jen zalijete mlékem a šoupnete do mikrovlnky.

Na ráno si připravte i vše potřebné v koupelně. Ženy přípravky na vlasy, líčidla, zvláště, pokud máte některá, která nosíte v kabelce stále s sebou.

Ráno vstát včas a každý den „jet“ podle stejného scénáře

Změnu v systému znamená změna zaměstnání a délka cesty, narození dítka, změna jízdního řádu, nové bydliště… Jsou ale činnosti, které se nemění. Základem je rozmyslet si, kdy potřebujeme vstát a vstát, jakmile zazvoní budík. Jednoduše nezaspat.

Následně si najděte vyhovující rituál – někdo se ihned převlékne, vyčistí si zuby, líčí se, snídá, jiný má činnosti prohozené, některé nedělá, nebo dělá jiné. Pokud jsou do „hry“ vtaženy i děti, je potřeba vstát dřív, a i tady najít systém. Vzbudit je, převléct, vyčistit zoubky, snídaně, chvilka u ranní pohádky, kterou využijete pro přípravu sebe…

Jestliže si zažijete rituál a spojíte večerní přípravy s ranními, během pár dnů vám ranní činnosti nebudou zabírat tolik času, nebudou chaotické, zbrklé, nebudete pobíhat zmateně z jedné místnosti do jiné. Naučte se je vy a veďte k nim i rodinu. Náramně si tím ulehčíte život.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *