Liposukce – pomůže k lepší postavě, ale není to jen tak

Určitě jste už slyšeli tvrzení, že liposukce je způsob, jak zhubnout, který je rychlý a bezbolestný. Tímto způsobem lákají estetické kliniky k zákroku ženy i muže a je nutno říci, že se jim to daří. Co se týče rychlosti, tady není sporu. Zákrok trvá přibližně hodinu, záleží na tom, kde všude si klient přeje odsátí tuku provést. O bezbolestnost tady ale určitě nejde.

Kde si necháváme odsát tuk nejčastěji

Možná byste si mysleli, že z 99 % se k liposukci uchylují ženy. Budete překvapeni – pánové totiž nezahálí a jsou klienty požadující odsátí tuku asi v 35 % případů.

Co se týče míst, kde se zbavujeme nadbytečných kil, jde především o oblast břich a boků. U břicha běžně dochází k odsátí 1 – 2 litrů tuku. Výborné je, že i po odsátí velkého množství nezůstávají na těle patrné deformity. Alespoň mluvíme-li o bocích a břiše.

Trochu jiné je to v případě, že se rozhodneme pro odsátí tuku v oblasti stehen. Tady bývá tuku mnohem méně, ale především pokud je zákrok proveden špatně, může dojít k viditelným deformitám. Na vnitřní straně stehen se většinou odsává kolem 150 ml tuku, z venkovní strany asi jednou tolik.

Pánové nejčastěji nechávají odsát své tukové buňky na břiše, bocích, v oblasti prsou a stehen.

Buďte trpěliví a řiďte se doporučeními doktorů

Aby se tělo dalo do pořádku tak, jak má, je dobré po zákroku nosit stahovací kalhoty. Zvláště u stehen je to velmi důležité. Pár dnů byste měli dodržovat klidový režim a samozřejmě nesportovat. Bolest, která vás čeká, je nic proti tomu, jak lépe se budete cítit. Pokud jde o zdravotní důvody, tady mluvíme o neocenitelné pomoci. Své o tom ví např. lidé, kteří díky silným stehnům trpí zapářkou, stehna si odírají, jde o bludný kruh, který vyřeší právě liposukce.

Ptejte se v okolí

U každé operace se dá něco zkazit. Ale stejně je nejlepší dříve, než se někam vydáte, poptat se v okolí, na internetu, nebo u lékaře, které kliniky jsou zkušené a kde se uchýlit s žádostí o liposukci. Díky tomu, že jde o poměrně častý zákrok u všech věkových skupin, se nedostatku informací o spokojenosti nemusíte bát.

Co se týče ceny, připravte si několik tisíc korun. Opět záleží na tom, jak velkou plochu těla budete chtít ošetřit.