Uncategorized

Dovolenou začněte řešit s předstihem. Vyhnete se neuváženým půjčkám

Už několik let sníte o exotické dovolené u moře. Prozatím se vám ale nepodařilo na ni zdárně našetřit. Letos si ji ale odepřít nechcete. Jak si užít pár dnů volna u šplouchajícího moře anebo oceánu a přitom se nezadlužit? Základ úspěchu je ve správném plánování. Důležité je také začít šetřit co nejdříve. Máme pro vás několik rad a tipů, jak na to.

By: Nick Kenrick

Vysněná dovolená

Jako první byste měli zkorigovat představy s aktuální nabídkou. Pokud plánujete cestu ve dvou, můžete nechat rozhodnutí až na poslední chvíli. Pokud ale chcete odlétat v sezóně a hodláte sbalit početnou rodinu, na last minute termíny nespoléhejte. Už na jaře byste ale mít představu o tom, kam budete v létě cestovat a kolik vás to bude stát.

Připravte si pokladničku

Šetřit na spořicím účtu je sice fajn, na druhou stranu úroky nejsou nijak závratné. Abyste věděli, jak se vám daří plnit „plán“, pořiďte si domů průhlednou pokladničku. Nejen, že budete mít ihned na očích to, jak úspěšní ve spoření jste, také vám bude doba do odjezdu na dovolenou ubíhat rychleji. A když bude nejhůř, vždycky budete mít po ruce rezervy, které je možno použít třeba v případě, že vám odejde pračka anebo lednička.

Z každé výplaty si malou část odkládejte

A je úplně jedno, jestli vyděláváte dvanáct anebo dvaadvacet tisíc. V první řadě pochopitelně uhraďte výdaje, které nepočkají. Mezi tyto výdaje patří třeba nájem, energie anebo splátky půjček. Dalších deset až patnáct procent pravidelně odkládejte do kasičky na naplánovanou dovolenou.

Vyměňte moře za hory

Do naplánované dovolené chybí posledních pár měsíců a vy už nyní víte, že se vám na ni prostě nepodaří našetřit? Nezoufejte. Odpočinku se ani letos nemusíte vzdávat. Buďto to risknete a využijete některý z last minute zájezdů anebo vyměníte drahé moře za bližší destinaci anebo české hory.

Když už půjčka, tak ta od ověřené společnosti

Trváte na vybrané destinaci i přesto, že nemáte dostatek naspořených prostředků? Pak zvažte možnost půjčky. Vždy ale oslovujte pouze známé a ověřené společnosti. Mějte také na paměti, že taková půjčka na dovolenou by neměla negativním způsobem ovlivnit vaši životní úroveň. Myslete také na to, že na splátky půjčky musíte mít i kdybyste přišli o zaměstnání anebo dlouhodobě onemocněli.

Jak vybrat bezpečnou půjčku?

Ať už zvolíte bankovní či nebankovní půjčku, nikdy nesahejte po první nabídce, která se vám dostane do rukou. Protože na našem trhu existuje nepřeberné množství úvěrových produktů, je důležité je mezi sebou porovnat a vybrat si z nich ten, který bude nejvíce odpovídat vašim představám a požadavkům. Při výběru je důležitý nejen úrok, ale také hodnota RPSN. Od věci také není zapátrat v internetových fórech a diskuzích, kde se dozvíte spoustu zajímavých názorů.

Půjčky pro problémové klienty jsou dražší

Pokud vám v bance nepůjčili a vy tudíž oslovujete nebankovní společnost, myslete na to, že v případě žádosti o půjčku pro problémové klienty se maličko prohnete. Riziko, které společnosti tímto úvěrováním podstupují, se musí zákonitě někde projevit. A nejčastěji jde o výši úroků. Pokud je to tedy alespoň trochu možné a vy nemusíte žádat o rychlé půjčky bez registru anebo půjčky bez dokládání příjmu, využijte jiných – levnějších produktů.

Případné problémy okamžitě řešte

Dostali jste se do potíží se splácením půjčky na dovolenou? Nestrkejte hlavu do písku. Naopak tuto nepříjemnou situaci okamžitě řešte. Předejdete tak mnohem závažnějším komplikacím. Neprodleně proto kontaktujte věřitele, spravte jej o své aktuální situaci a domluvte se třeba na novém splátkovém kalendáři anebo splátkových prázdninách. Ještě před tím, než podepíšete smlouvu o úvěru, byste ale měli vědět, že dovolená na dluh mnoho radosti nepřinese.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist