Rodina a děti

Jak je to s předkožkou u chlapečků

Chlapci se rodí s předkožkou na žaludu zúženou. Znamená to, že kdybychom se pokoušeli předkožku přes žalud přetáhnout při koupeli maličkých narozených chlapečků, jak to jde udělat u starších chlapců, nepodaří se nám to.

Předkožka se samovolně postupně asi do tří let sama rozšíří, uvolní a dá se přetáhnout přes žalud dozadu.

Je dobré olejíčkem konec žaludu po koupeli potřít a zkoušet předkožku chlapečka přetáhnout za žalud.

Stává se, že ani ve třech nebo čtyřech letech chlapec předkožku nepřetáhne přes žalud, předkožka je dokonce k žaludu přilepená tak, jak se s tímto chlapec narodíl. Někdy zase se ukáže malý otvor, jako by se předkožka začala od žaludu odlepovat, ale v tomto stádiu to zůstane. Problém nastává, když se odlepenou dírkou dovnitř mezi žalud a předkožku snadno dostanou bakterie, protože není možné předkožku vytáhnout a řádně žalud i s předkožkou umýt. Následuje nepříjemný bolestivý zánět, chlapec pláče, než se slepení uvolní a hnis vyteče. Jenomže i takto bývá úleva jenom dočasná. Předkožka se zpravidla neuvolní po celém obvodu žaludu a je jenom otázkou, kdy zánět vznikne znovu.

Nejlepší variantou je navštívení chirurgické ambulance. Lékař znecitliví místo chirurgického výkonu, a velmi rychle a jednoduše předkožku od žaludu oddělí, odlepí. Nemusíte se bát, nic nekrvácí. Doma potom stačí jeden či dva dny místo výkonu promašťovat mastí, kterou lékař určí, párkrát ranku omýt heřmánkovým výluhem a vše je velmi rychle v pořádku. Další zkoušení protáhnutí předkožky přes žalud je ideální vždy večer při koupání. Úplně samozřejmě si tak chlapec zvykne na pravidelnou hygienu pohlavního ústrojí, která je nezbytná pro zdraví jeho, ale v budoucnu i pro jeho partnerku A zamezuje tak i nepříjemnému pachu.

V arabských zemích je samozřejmá obřízka chlapců, což znamená, že se operativně odstraní předkožka buď celá a odhalí se celý žalud, anebo jenom částečně se žalud odkryje. V našich zeměpisných šířkách se však zastává názor, že nic na těle nebylo stvořeno zbytečně, proto i předkožka je určena k tomu, aby kryla žalud.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist