Domácnost

Jak (ne)vybírat dárky k Vánocům

Chcete letošní Vánoce zvládnout bez stresu a udělat svým blízkým radost skvělými dárečky? Máme pro vás několik tipů, díky kterým se vyhnete vánočnímu faux-pas. A vaše dárky tak neskončí na dně šuplíku.

By: Jennifer C.

Nenechávejte výběr dárků na poslední chvíli

Pokud budete vánoční dárky kupovat na poslední chvíli, skončíte den před Štědrým dnem v hypermarketu, kde budete sami sebe přesvědčovat, že je dárkové balení teplých ponožek přeci skvělý dárek. Udělejte si na výběr dárečků čas a popřemýšlejte, že čeho budou mít vaši blízcí opravdovou radost.

Tip: Pokud potřebujete s výběrem dárků poradit, mrkněte na www.vanocni-darky.cz. Najdete tam super tipy na vánoční dárky pro maminku, kamarádku, přítele, babičku a další osoby, které chcete letos na Vánoce obdarovat.

Pozor na šperky a na oblečení obzvlášť

Šperky pod stromeček patří. Ale pokud nejsou koupeny obezřetně, může nastat nepříjemné faux-pas. Když zakoupíte laciný šperk, budete vypadat… jak jinak, než lacině. Když ale na druhou stranu rozbijete prasátko a zakoupíte luxusnější šperk, riskujete, že obdarovaného postavíte do nepříjemné pozice – třeba pro vás ten druhý koupil něco zdaleka ne tak drahého?

Navíc je těžké trefit se šperkem do vkusu – pokud si nejste s druhou osobou opravdu blízcí. Totéž platí u oblečení. Navíc ještě riskujete, že neodhadnete správnou velikost a to se – především u žen – pohybujete na velmi tenkém ledě. Příliš velkou velikostí ji urazíte a příliš malou velikostí také.

Berte ohledy

Asi vám nemusíme říkat, že knihu o hledání životního partnera vaše svobodná kamarádka pod stromečkem najít nechce. Ale ohledy je třeba brát také na rodiče dětí, které se chystáte na Vánoce obdarovat. Zvuky vydávající hračky sice děti milují, ale jejich rodiče z nich takovou radost mít nejspíš nebudou. Buď se s nimi před koupí dárku poraďte anebo malé bubínky raději vyměňte za plyšáka.

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist