Uncategorized

Jak odnaučit psa čůrat doma?

Pořídili jste si štěně a dělá vám doma neplechu? Nebo máte už staršího psa a sem tam najdete loužičku za gaučem či na koberci? Ne každý majitel má k dispozici zahradu nebo dvorek a ne každý má čas být celý den doma a zvířeti se věnovat. Váš mazlíček se tedy musí naučit vydržet bez vykonání potřeby osm nebo i více hodin. V tomto článku se dozvíte, jak na to.

By: Geoff Stearns

Kárejte i chvalte

Psa čistotě učte již od prvního okamžiku, kdy si ho přivedete domů. Důslednost se vyplácí. Za špatné chování ho pokárejte, za správné nezapomeňte pochválit. Pokud se budete tohoto pravidla držet, uspějete s většinou pokynů, které se budete snažit pejska naučit. Nikdy ho ale nebijte. Fyzické tresty nepřináší úspěch, naopak v něm vyvolají strach a nedůvěru k vám.

By: Skirt PR

Nepodceňujte venčení

Štěně venčete ihned po probuzení. Před ranní procházkou nesnídejte, nečtěte ranní tisk, jděte s ním okamžitě ven. Tam buďte minimálně do té doby, než se vyčůrá. K venčení by mělo docházet alespoň čtyřikrát denně, nejlépe každé tři hodiny. Časem poznáte, kdy se pejskovi chce čůrat.

Pamlsek neuškodí

Pravděpodobně začne škrábat na dveře nebo očichávat podlahu v místnosti. Za každé vyčůrání venku pejska pochvalte a občas mu dopřejte i pamlsek. Za loužičku doma pejska pokárejte, ale pouze, pokud ho nachytáte bezprostředně po činu. Pozdější pokárání by nemělo smysl, neboť by nepochopil, k čemu se vaše hubování vztahuje.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist