Krása a móda

Jak se obléct na pohovor

„Je to pravda odvěká, že šaty dělaj člověka…“ věděl již pan Werich. A je to skutečně pravda. Většina lidí, ať s tím souhlasí či ne, dá na první dojem. A v situacích, jako je například pracovní pohovor, to platí dvojnásob. Vynikáte vysokou inteligencí, skvělým humorem a perfektně se pro danou pozici hodíte? Je otázka, zda si manažeři vyberou skutečně vás, pokud zapůsobíte špatným dojmem a zvlášť, pokud neodhadnete správné oblečení. Jak se takovému neúspěchu vyhnout? Poradíme vám.

By: bpsusf

Zohledněte pozici, o kterou se ucházíte

Své oblečení vybírejte podle toho, jaké pozice se daný pohovor týká. Čím vyšší pozice, tím elegantnější a pečlivě vybraný oděv musí být. Pokud se stane, že se obléknete až příliš vybíravě nebo budete v místnosti s ostatními účastníku pohovoru ta nejlépe oděna, nezoufejte. Stále lepší se na konkrétní pracovní pohovor „vymódit“, než důležitost události podcenit.

Nezapomeňte na sladění barev

Při výběru je velmi podstatné zohlednit barvy. Neuděláte chybu s klasickou černou, šedou či bílou. Ale! Nebojte se sáhnout i po výraznějších odstínech. Každému vedoucímu padne oko nejprve na ty výrazné typy, nikoliv na šedé myšky. Jistě, nevolte oblečení s vyzývavým výstřihem, až příliš úzké kalhoty či krátkou sukni, ale jaký podle vás vyvoláte dojem, pokud se na pohovor dostavíte v elegantním slušném a čistém červeném kostýmku? Jedině skvělý.

By: Colin and Sarah Northway

Důslední buďte i v detailech

Poslední rada na závěr? Při přípravě na pohovor nezapomeňte na detail. Důkladnost příprav zužitkujte nejen při výběru vhodného oblečení, ale i při volbě správných bot a kabelky a úpravě nehtů a vlasů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist