Featured, Krása a móda

Jak se úspěšně zbavit akné?

S akné má většina lidí vlastní zkušenosti z puberty a někteří jedinci se s pupínky potýkají celý život. I když nám instinkt radí pupínky mačkat či škrábat, rozhodně se nejedná o nejúčinnější způsob, jak se jich zbavit. Máte s ním i vy své starosti? Poradíme vám, jak se ho zbavit šetrnějšími způsoby.

By: soapylovedeb

Kdy akné útočí?

Akné se objevuje na kůži, a to nejčastěji na obličeji, zádech, hrudi a ramenou. Objevuje se nejčastěji v pubertě kvůli nadměrné produkci hormonů. Dalšími faktory ovlivňujícími závažnost tohoto onemocnění jsou dědičnost, menstruační cyklus, používání některých léčiv a vitaminů, nevhodné kosmetické přípravky a kouření.

Základem všeho je důsledná hygiena

Nedotýkejte se obličeje. Zní to jako prostá rada, ale zvažte, jak často se ho nevědomky dotknete, a to rukama, kterými se dotýkáme všeho kolem nás. Každý den si obličej myjte. Není na škodu použít speciální kartáček, který čistí uzavřené póry a dá se zakoupit v drogerii za pár korun. Pokud ho nemáte, postačí si obličej vydrhnout klasickým kartáčkem. Nadměrná hygiena může pleť vysušit, ale používání speciálních šetrných čistících prostředků, je tím nejjednodušším způsobem, jak se pupínkům vyhnout.

By: Jörg Weingrill

Nebojte se změnit stravovací návyky nebo značku kosmetiky

Změňte svůj jídelníček. Akné se často vyskytuje i kvůli špatné a nezdravé stravě. Ta by měla být bohatá na vitaminy a minerály, proto je důležitý především dostatek ovoce a zeleniny. Vyhnout by jste se měli uzeninám, červenému masu, alkoholu, kofeinu a sladkostem. Vybírejte vhodně svůj make-up. Příčinou pupínků totiž může být i nevhodně zvolená kosmetika. Pokud máte pocit, že se vaše akné po zakoupení nového make-upu zhoršilo, zkuste vyměnit značku. Při přetrvávajících potížích si zakupte kosmetiku pro problematický typ pleti. Bez ohledu na zvolený typ kosmetiky se nezapomínejte každý večer odlíčit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist