Cestování

Jak si usnadnit jízdu na kole? Kupte si elektrokolo!

Jízda na kole je jedním z nejoblíbenějších rekreačních aktivit u široké veřejnosti. Velkému počtu obyvatel slouží kolo také jako dopravní prostředek pro jízdu do zaměstnání a je také doporučována, jako jedna z nejúčinnějších rehabilitačních metod při poranění kolen. Co ale dělat, když jste byli celý život zvyklí jezdit na kole, ale jízda vám nyní přijde namáhavá, ať už vinou zranění nebo přibývajícího věku? Ideální volbou je pořízení elektrokola.

Kolo, kterému pomáhá při jízdě elektromotor

Princip fungování elektrokola je jednoduchý. K dosažení stejné rychlosti, na kterou jste zvyklí, spotřebujete mnohem méně energie a sil. Šlapání totiž velmi výrazně ulehčuje elektromotor. Jízda do kopce se vám bude zdát, jako na rovince a u jízdy na rovince si budete připadat, jakoby jste jeli z mírného kopce. Pro tyto výhody využívají v současnosti elektrokola i poštovní doručovatelé v celé republice. Přesvědčit se o tom můžete ZDE. K jízdě není třeba žádné řidičské oprávnění, můžete využívat cyklostezky a od 18 let není povinná ani přilba.

Nechcete šlapat vůbec? Řešením je skútr!

Jestli si jízdu chcete ještě více ulehčit a nešlapat vůbec a přitom se stále pohybovat na malém dvoukolovém dopravním prostředku, jsou ideální volbou skútry. Skútry jsou druhem motocyklů s malými rozměry a nízkou spotřebou. Disponují vynikající ovladatelností a hodí se jako dopravní prostředek do husté dopravy ve velkých městech i pro cestování mezi vesnicemi a obcemi. K jejich využívání je zapotřebí příslušný řidičský průkaz, podle objemu motorky.

Elektrokola i skútry od jedné značky

Na českém trhu existuje i výrobce, který nabízí oba popisované druhy – tedy elektrokola i skútry. A dokonce oba druhy ve vysoké konstrukční a technologické kvalitě. Jedná se o značku Kentoya, která je známá především, jako výrobce skútrů, ale v posledních letech se zaměřila také na elektrokola a v této oblasti udělal významný pokrok. Elektrokola i skútry nabízí v širokém spektru modelů a variant provedení. Stačí si jen vybrat!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist