Cestování, Domácnost, Zábava

Jak úspěšně zvládnout výlet se psem?

Cestování je velmi vhodným způsobem k upevnění vztahu mezi vámi a pejskem. Na výlet se musíme připravit nejen my, ale zvládnout i vše kolem našeho mazlíčka. Jak vše udělat tak, aby výlet dopadl ke spokojenosti nejen vaší, ale i pejskovy, a aby se později (vynecháno pejsek) dokonce na další podobný výlet těšil?

By: dave.dave.dave

Základní výbava

Na každý výlet byste měli být vybaveni miskou na vodu i vodou na cestu, pytlíky, obojkem, vodítkem, krmením a případně také ručníkem, který se může hodit, léky, pokud jsou potřeba, pinzetou na vyndávání klíšťat a hračkou.

Cestování autem

Pokud máte v plánu se na cestu vypravit autem, je to způsob jistě vhodný, neboť dává svobodu vám i vašemu pejskovi. Přestože si můžete kdykoliv určovat přestávky, je velmi důležité před zahájením výletu pejska vyvenčit. Předejdete tím nejen nepříjemné situaci, ale také nežádoucímu pocitu pejska z nadcházejícího výletu. Naopak není vhodné zvíře před cestou krmit. Během celého výletu je podstatné mu s ohledem na vámi zvolený způsob cestování průběžně poskytovat možnost se proběhnout, vykonat potřebu a napít.

By: Kasia

Nezapomeňte na pohodlí

S ohledem na bezpečnost provozu by měl pes cestovat v kufru, pokud má ovšem někdo strach z možnosti bouračky, je možné psa ho připásat kšandami na zadním sedadle. Samozřejmostí je podložení psa dekou, kterou se vyhnete chlupům a špíně. I při dodržení všech těchto opatření je nutné přihlížet k tomu, jak je pejsek zvyklý na cestování. Pokud  trpí nevolností, je možné mu zhruba 20 minut před cestou podat lék proti nevolnosti.

Jak to chodí ve vlaku

Pokud si někdo zvolí jako způsob cestování vlak, v současné době zaplatí za psa ve vlaku zhruba 30 Kč za jeden den. Zvíře musí mít vodítko nakrátko, nasazený náhubek a nesmí být na sedadle. Tyto zákazy se nevztahují na vodící psy nevidomých.

By: Taro the Shiba Inu

Zjistěte všechny informace o cílovém místě

Při cestování po České Republice není nutné plnit různá zvláštní opatření, jak tomu bývá v jiných zemích. Nutností je, aby byl pes naočkovaný, a dle vašeho uvážení je možné mít po ruce očkovací průkaz. Na výletu je již pouze potřeba dbát na konkrétní omezení daného místa, zda je možné, aby pejsek volně pobíhal, kde by měl být na vodítku a kde je nutné opatřit  ho náhubkem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist