Domácnost

Jak vymalovat kuchyň podle nejnovějších trendů?

By: Tom Chapman

Kuchyň je nejdůležitější místností celé domácnosti. Právě proto mají lidé opravdu vysoké nároky na její vzhled a jsou ochotni ji vybavit nábytkem a spotřebiči za sto tisícové částky. Správné sladění barev je jen pomyslnou třešní, která má celý prostor elegantně podtrhnout. Kde jinde než právě zde se rodina schází ke každodenní snídani nebo večeři? Kde jinde než v kuchyni se řeší snad všechny problémy týkající se práce, školy a vztahů. O tom, jak se v těchto prostorách budete cítit nerozhoduje kvalita použitého materiálu na kuchyňskou linku nebo osvětlení, ale barvy, které zde použijete.

Při výmalbě se budeme určitě řídit psychologií barev. Jen tak si zajistíme správné trávení a pocit příjemné a harmonické atmosféry. Rovněž se můžete nechat inspirovat důmyslně promyšleným stylem Feng Shui při zařizování kuchyně a tím celý pocit ještě více umocnit. Pravidlem však zůstává, že se do kuchyně hodí nejvíce teplé barvy .

Teplé barvy do kuchyně hrají prim

I přes to, že se vám standardní bílá barva může zdát jako skvělou volbou do kuchyňského prostoru, která nic nezkazí, zvolte si raději teplý odstín. Barevné odstíny dokáží v uživatelích vyvolat mnohem příjemnější pocity a doslova nabudit trávení k lepší činnosti. Tyto účinky mají především odstíny teplejších – respektive optimističtějších barev.

Bylo prokázáno, že žlutá, oranžová a neagresivní odstín červené barvy má pozitivní účinek na vychutnávání pokrmů. U té červené buďte však opatrní a využívejte jí jen v případě, že disponujete velkým prostorem. I tak se červená hodí jen jako doplněk než dominantní prvek. Tón jednotlivých barev vybírejte vždy s ohledem na sytost nábytku. Barva by neměla přebíjet svou sytostí celkový vzhled místnosti. Snažte se nalézt vhodný kompromis mezi nábytkem, podlahou a sytostí barvy.

Kuchyň podle nejnovějších trendů

Máte zájem o něco aktuálního nebo se jen chcete vymanit ze zaběhnutých kolejí? Pokud se chcete odlišit od svých známých a přijít s něčím novým a zároveň jít ve stopách nejnovějších trendů, vyzkoušejte citlivé střídání jednotlivých tónů odstínu. Tento efekt střídání tónů vámi zvolené barvy navodí senzační souhru kontrastu. Teď nemyslíme, že každý tah štětcem nebo válečkem namočíte v jiném odstínu, ale přesně si určíte plochy, které připadnou na jemnější odstín a naopak. Do této moderní strategie můžete zakomponovat i bílou barvu a ponechat ji například ve špaletách okna nebo ji poskytnout jednu ze stěn.

Tak tomuhle se při malování v kuchyni vyhněte

Do kuchyňského prostoru se hodí celá řada barev teplých odstínů, ovšem taktéž se v této problematice nacházejí barvy, kterými se dá kuchyni uškodit. Fialová, šedá nebo tmavě hnědá se může na první pohled zdát jako skvělá volba, opak je však pravdou. Později zjistíte, že se v místnosti necítíte dobře a bidete prostor přemalovávat. Držte se raději obecného pravidla a do malých prostor tmavý odstín nedávejte vůbec. Takto zvolená barva by celou místnost o to více stísnila. Naprosto nejvhodnější, dalo by se říci univerzální barvou, je žlutá. Tato volba se hodí snad do jakékoliv kuchyně a především k jakémukoliv zvolenému typu kuchyňské linky.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist