Domácnost, Featured

Jak vymalovat studentský pokoj a na nic nezapomenout

By: mer chau

V průběhu let se dětský pokoj ocitne hned v několika vývojových etapách, které se odráží od věku jeho majitele. Z počátku si vystačí s moderní tapetou a pastelovými barvami, které dokonale podpoří jeho kreativitu a podnítí tvorbu fantazie a představivosti.. Náhle se však toto období přehoupne a pastelková barva jim začne být nepříjemná. Na místo tapet si začnou vylepovat plakáty svých oblíbených skupin nebo herců či počítačových her. Studentský pokoj vyžaduje mnohem vyšší nároky a proto je nutné ho vhodně přizpůsobit s přihlédnutím na povahu mladistvého.

Dětský pokoj a jeho proměna na studentský je velkou výzvou pro všechny rodiče, kteří mnohdy nesdílí stejný názor se svými dětmi. V první řadě musíme podotknout, že vše se netočí kolem barev nebo nábytku, i když jde rovněž o důležitou součást celého konceptu. Studentský pokoj plní mnohem více funkcí než je tomu u ostatních místností. Student zde musí nalézt vhodné zázemí pro své koníčky, studium, posezení s přáteli a dokonce i pro stolování.

Malujeme studentský pokoj my nebo student?

Hledáte na internetu nápad nebo inspiraci jak vymalovat dětský pokoj? Věřte, že vám v tom nikdo neporadí lépe než samotný student, který v pokoji bude trávit nejvíce svého volného času. Existuje celá řada doporučení ohledně řádného osvětlení, nábytku, pomůcek a dalších vymožeností, které by ve studentském pokoji neměly chybět, ale při volbě barvy to neplatí.

Samozřejmě, že existuje určitá psychologie barev, ta však na naše dospívající neplatí. Jsou zrovna v období, kdy hledají sami sebe. Na jedné straně může stát 17 let mladá dívka se zálibou ve vyšívání a romantických filmech. Na straně druhé se v pokoji povaluje slečna s černými stíny kolem očí a s hlasitě puštěnou metalovou hudbou. Myslíte si, že se obě dvě budou cítit příjemně v růžovém pokoji? Nebo naopak v pokoji, kde budou všude vylepené plakáty skupin v koženém oblečení?

Při malování dětského pokoje se nedržte žádných pravidel

Možná se vám to nebude líbit, ale poslední slovo při rozhodování by měl mít právě student. Ať si on sám vybere barvu, která se mu líbí nejvíce. Nechte ho, ať si pokoj navrhne podle svého, teda za předpokladu, že o to bude mít zájem. Připravte se na to, že si pokoj do několika týdnů přizpůsobí k obrazu svému. Nikdy při realizaci studentského pokoje nezapomeňte na hlavní zóny, kterými by měl disponovat. Jde především o pracovní kout, úložný prostor, místo k relaxaci a místo na spánek.

Chcete být moderní?

Pokud se chcete vyhnout zaběhnutému stereotypu bílých stěn a zároveň se bojíte polepeného pokoje plakáty, můžete se vydat po stopách moderního stylu. Pozvěte si domu profesionální sprejery a nechte si pokoj vyzdobit originálními malůvkou. Teď se nebavíme o počmárané zdi s přeškrtnutým podpisem, ale o stylově odvedené práci, která překvapí nejen vás, ale i vaše dítě. V dnešní době je velmi populární 3D tvorba, která váš pokoj dokáže pozdvihnout o několik příček výše. Jde o unikátní způsob, jak si svůj pokoj odlišit od zbytku světa. Studentský pokoj by se měl stát odrazem moderní doby, splňte svým dětem přání a vytvořte jim dokonalé zázemí pro studium.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist