Cestování, Zábava

Kam vyrazit na výlet za nejkrásnějšími památkami v Čechách?

Přemýšlíte, kam se vydat na výlet za nejkrásnějšími památkami v Čechách? Zvažujete, které jsou skutečně ty nejskvostnější a stojí za to? Připravili jsme si pro vás seznam těch nej a záleží na vás, kterou zvolíte.

By: Shadowgate

Prokopské údolí – tato přírodní památka se nachází přímo v centru Prahy, přesto se jedná o nádhernou oázu klidu. Z kraje údolí je překrásný výhled na panorama našeho hlavního města a uvnitř najdete ohrožené druhy stromů a zvířat.

Pravčická brána – pískovcový útvar starý několik milionů let najdete v Ústeckém kraji. 15 metrů vysoká skála láká obrovské množství turistů, díky kterému začala praskat, a proto byl přístup na její vrchol před třiceti lety zakázán.

By: Fred Jala

Pančavský vodopád – z vrcholku Krkonoš se řine největší vodopád v Čechách. Je 148 metrů dlouhý a 4 až 8 metrů široký. Za vysokých stavů vody se vodopád větví na několik ramen.

Historické centrum Českého Krumlova – kosmopolitní město s jedinečnou atmosférou obsahuje hradní a zámecký komplex s unikátním barokním divadlem, meandr řeky Vltavy, erbovní znak s pětilistou růží, středověké uličky a kamenné měšťanské domy.

Červená Lhota – Jihočeský kraj je jednou z oblastí s největším množstvím památek. Expozice zámku, který nám připomene pohádku o Zlatovlásce, ukazuje zámecké interiéry, podkrovní pokoje, sklepení a Kapli Nejsvětější Trojice. Každý návštěvník bude jistě překvapen útulností a vybaveností zámku.

By: Arian Zwegers

Karlštejn – je pravděpodobně nejznámějším hradem v České Republice. Základní kámen položil Karel IV., jenž se rozhodl postavit hrad, v němž bude uchovávat korunovační klenoty. Navštívit lze císařský palác, Mariánskou věž a kostel Panny Marie.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist