Domácnost

Kde bydlet v Praze? Klíčová je dobrá lokalita!

Toužíte po bydlení na lepším místě než doposud? Obecná rovnice zní následovně – s rostoucí kvalitou lokality úměrně stoupá cena. A čím vyšší cena, tím kvalitnější bydlení získáte… Jenomže v praxi to tak snadné není a roli hrají i jiné faktory. Někteří lidé se cítí skvěle i v méně atraktivních lokalitách. Třeba proto, že to mají blízko do práce anebo mají hned vedle domu velké nákupní centrum. Vše je o prioritách!

Hodnota dražších bytů průběžně roste

V každém případě má lokalita zásadní vliv na cenu novostavby Praha. Z investičního hlediska je prémiová lokalita velmi stabilní záležitost, protože cena bytu neklesá ani v době ekonomické krize. Maximálně stagnuje, ale hned na to zase začne stoupat.

Výběr lokality nepodceňujte. Věnujte dostatek času přemýšlení, protože nová adresa musí odpovídat většině (ideálně všem) z vašich požadavků. Měli byste se na ni cítit dobře i za rok a ještě lépe po celý život.

beznyzivot.cz_sekyragroup_cz_01

Jak vypadá skvělé místo pro život?

Obecné vlastnosti kvalitní lokality souvisí s dopravní dostupností, občanskou vybaveností, službami a infrastrukturou. V praxi to znamená, že byste neměli trávit až příliš mnoho času přesunem na metro, tramvaj nebo autobus. V bezprostřední blízkosti vašeho bytu by měly být obchody, lékař a další služby, které pravidelně využíváte. Příkladem takové lokality jsou nové byty Praha 4, které vybudoval renomovaný developer Sekyra Group.

beznyzivot.cz_sekyragroup_cz_02

Neodkládejte stěhování a pusťte se do toho!

Stěhování se nebojte a vystupte ze své komfortní zóny. Zvyk je železná košile a Češi se nestěhují tak často jako některé jiné národy – ale když už se k tomu odhodláte, pravděpodobně zjistíte, že jiná místa mohou být pro vás a vaše nejbližší ještě lepší než dosavadní bydliště. Byty na prodej Praha vám nabídnou zbrusu nové možnosti a byla by velká škoda je nevyužít.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist