Rodina a děti

Nábytek z ratanu – skvělé řešení pro interiér i zahradu

Hledáte univerzální nábytek, který využijete na své zahradě, u bazénu, ale zároveň i v obývacím pokoji? Sníte o stolech, židlích a lehátkách, které na slunci nevyblednou, na dešti nepopraskají, a jejichž údržba je až neuvěřitelně jednoduchá? Pak následujte současné trendy v zahradním nábytku a pořiďte si domů umělý ratan.

Zatímco ten plastový a posléze i kvalitní dřevěný nábytek už mají svoji revoluci za sebou, zahradní nábytek z ratanu ji právě prožívá. Spojuje v sobě totiž dva důležité faktory: krásu a eleganci pravého přírodního ratanu, a zároveň lehkost a jednoduchou údržbu, která je typická pro plasty. Navíc se jedná o naprosto univerzální materiál, který dobře poslouží v jakémkoliv exteriéru, v prostředí hotelů, kaváren a restaurací, i u Vás doma.

Jak se liší pravý a umělý ratan?

Zatímco pravý přírodní ratan pochází z tropické liány, která volně roste v deštných pralesích v jihovýchodní Asii, umělý ratan se vyrábíz lehkého plastu – nejčastěji z polyetylenu. Velkou výhodou tohoto materiálu je jeho odolnost vůči vodě. Zahradní nábytek z polyratanu proto můžeme bez obav nechat venku na dešti, zatímco pravý ratan by voda poškodila. Umělý ratan je navíc pevný, netoxický a recyklovatelný, nepraská, neloupe se a navíc je odolný proti UV záření.

Výroba ratanového zahradního nábytku

Víte, jak se tento vzdušný a svěží nábytek vyrábí?

Ruční výroba nábytku z umělého ratanu: https://youtu.be/7ujhsPod6o4

Polyetylen použitý na výrobu umělého ratanu je dostatečně pružný na to, aby bylo možné ho obtáčet a posléze vyplétat kolem pevného hliníkového rámu. Hliník je pro tyto účely nejvhodnějším materiálem a svědčí o vysoké kvalitě ratanového nábytku. Levnější sety mohou mít konstrukci z oceli, kvůli které se však zbytečně zvyšuje hmotnost nábytku, nebo dokonce ze dřeva, které je však pro venkovní použití naprosto nevhodné, protože ve vlhkém prostředí rychle plesniví. Pozor si také dejte na výrobce, kteří se snaží šetřit materiálem a vyrábějí proto židle a křesílka vhodná maximálně tak do dětského pokoje. Při nákupu tohoto nábytku v e-shopu se proto vždy informujte ohledně rozměrů, v kamenné prodejně si vše v klidu vyzkoušejte.

Velká nabídka ratanového nábytku nejen na zahradu

Zahradní nábytek z umělého ratanu je vyráběn v mnoha designech a provedeních. Snadno proto naleznete takový, který se bude hodit právě do Vaší zahrady, kavárny, kanceláře, prodejny, obývacího pokoje nebo zimní zahrady. Posezení v luxusním setu ratanového nábytku se stane oblíbeným zážitkem nejen pro Vás a Vaše blízké, ale i pro návštěvy nebo obchodní partnery. Proto neváhejte a vyberte si nový zahradní nábytek co nejdříve. Právě teď je pro jeho nákup ta nejvhodnější doba.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist