Domácnost, Featured

Nápady jak (ne)vymalovat dětský pokoj

By: ETJ|Photography

Dveře do dětského pokoje jsou jako pohádková brána do světa fantazie splněných dětských přání a naplněných cílů. Dospělí má přísný zákaz vstupu, jelikož už dávno zapomněl, jaké to tehdy bylo, když se mohl stát naprosto kýmkoliv. Vymalovat dětský pokoj není až tak lehký úkol, jak by se na první pohled mohlo zdát. Nenarušit citlivou nit dětské fantazie a naopak ji vhodnou barvou podpořit vyžaduje dostatek kreativity.

Na nikoho nemá barva tak silný účinek jako na naše děti. Pokud se ve svém pokojíčku nebudou cítit dobře, budou si své hračky odnášet do jiných pokojů. To je hlavní ukazatel toho, že je s jejich královstvím není něco v nepořádku. Vytvořte jim dokonalé zázemí pro jejich dětinské dobrodružné výpravy do zapomenutých krajin. Stěny musí být především veselé a podporovat své nájemníky k činnosti a kreativitě. Pokud se vám pastelové barvy nelíbí, vašemu dítěti určitě ano. To jen z nás dospělých už dávno vyprchala radost ze života a na vše se díváme vybledlými tóny.

Bílá barva, tak to si raději odpusťte

Pokud bychom měli označit jedinou barvu, která se do dětského pokoje vůbec nehodí, tak je to bílá, černá a všechny její odstíny. Zkrátka neutrální barvy nejsou pro děti vůbec atraktivní. Nepředstavuje nic z jejich pohádek. Dokonce i mraky kreslí modrou barvou, zkrátka bílá nemá v jejich srdíčku místo a toho se při výběru barev držte. Vybrat vhodnou barvu do dětského pokoje je celkem snadné, stačí aby byla pestrá, sladká, pastelová. Je úplně jedno, jestli se rozhodnete pro žlutou, červenou, růžovou, modrou, zelenou. Hlavně musí být sytá a na první pohled poctivá. Velmi populární jsou barvy neonové.

Barvy do dětského pokoje jako z penálu

Nejste si jisti, jakou barvu použít? Je to jednoduché, požádejte děti ať vám přinesou pastelky a ihned máte inspiraci po celém stole. To jsou přesně ty barvy, které mají děti rády. Věřte, že se jim bude v pokojíčku lépe usínat, hrát i uklízet, když se v něm budou cítit příjemně. Čím teplejší barvy zvolíte, tím více energie v dětech navodíte. Pokud máte doma příliš hyperaktivní a neposedné děti, zvolte sytě zelenou, která naopak uklidňuje a děti jí mají také rády.

Jakmile se k malbě pokusíte sladit i nábytek, dokážete vytvořit ten nejhezčí dětský pokoj. Využijte kouzla bytových doplňků do dětského pokoje, jako jsou kusové koberečky, polštáře, dekorace nejrůznějšího ražení. Stejně tak se můžete rozhodnout pro aktuálně velmi oblíbené tapety a na jedné ze stěn vytvořit doslova optický zázrak.

Omyvatelné barvy do dětského pokoje

Stěny na děti působí jako nepopsaný papír. Každý kolem nich si na ně maluje, roztírá barvičky, tak proč by také ono nemohlo? Stačí jen několik málo minut bez dozoru a pastelka v ruce už má za sebou několik profesionálních tahů kolem celého pokoje. Občas se za dveřmi na stěně objeví úsměv nebo sluníčko. Pro tyto případy se na trhu nacházejí omyvatelné barvy. Jsou sice trochu finančně dražší, ale pokud máte doma takto nadané děti, určitě se vám investice vyplatí.

Barevné kombinace do dětského pokoje

Barevné kombinace se v dětském pokoji nabízejí mnohem více než v kterékoliv jiné místnosti ve vaší domácnosti. Dávejte si však pozor, aby se vaše snažení nedostalo do cirkusově laděných sfér. Děti mají barevné plakáty, samolepky, hračky dokonce i nábytek. Na stěnách tedy s rozvahou. Buď to se nadchněte pro nějaký z abstraktních nápadů, který se stane barevnou dominantou pokoje, ovšem nezapomeňte ponechat i bílé části stěn, které budou velmi citlivě tlumit zbytečně přehnanou barevnost.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist