Domácnost

Poradíme vám, jak zatočit s nadýmáním

Nepříjemné nadýmání potká jednou za čas každého z nás. I když se nejedná o žádný život ohrožující jev, dokáže nafouklé břicho pěkně potrápit. Nadýmání podle lékařů trápí stále více lidí. Přitom existují způsoby, jak se ho zbavit a cítit se skvěle. Poradíme vám, jak na to.

By: Tony Alter

Proč nás trápí nadýmání?

Nadýmání se projevuje nevolností, plynatostí a bolestivým napětím v oblasti břicha. Plyn se do těla dostává dvěma hlavními způsoby. Nejprve tím, jak polykáme potravu a poté vzniká uvnitř těla při chemických trávicích reakcích. Jak tomu předejít?

By: Iain Buchanan

Správné potraviny vše usnadní

Vybírejte si potraviny, které jsou bohaté na draslík. Ten totiž pomáhá regulovat rovnováhu tekutin v těle a tím pomáhá zabraňovat nadýmání. Mezi potraviny obsahující větší množství draslíku patří banány, špenát, mango, cereálie, ořechy a rajčata. Nadměrné zadržování vody v těle mohou také způsobovat potraviny, které jsou bohaté na sacharidy, jako jsou pečivo, těstoviny a pizza. Tyto potraviny nejezte k večeři a neprobudíte se s nafouklým břichem.

By: ilovebutter

Nepodceňujte zdravou životosprávu

Již jste někdy slyšeli frázi: „u jídla se nemluví“? Toto pořekadlo se netýká pouze vybraného chování při jídle, ale také zdravějších návyků. Pokud totiž při jídle nemluvíte, nespolykáte společně s pokrmem i značné množství vzduchu, které vede k nadmutí břicha.

 

A co dělat, když se u vás plyny již nahromadily a vy se jich nemůžete zbavit? Klasická rada jít si lehnout a odpočívat bohužel tak prospěšná není. Mnohem účinnější je neležet a být aktivní. Pokud nejste schopni téměř ničeho, jděte se alespoň projít.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist