Rodina a děti

Pořiďte vašim dětem s příchodem podzimu skvělé knižní tituly! Pobaví je nejen při deštivém počasí!

By: Márcio Binow da Silva

Babí léto se chýlí ke svému konci a ať chceme, nebo ne, čekají nás studené, větrné a deštivé dny, kdy jsme nejen my, ale i děti rády doma, v teplíčku. Jenomže celodenní slota může s sebou přinést i zahálku a pocity nudění se. Proto není nic lepšího, než vyměnit PC, televizi nebo digi hry za mnohem přínosnější a příjemnější činnost – četbu. Stačí, když budete vědět, po které knize v knihkupectví sáhnout! Se správnými hrdiny budou děti trávit svůj volný čas velmi rády!

Iva Hlaváčková – Vládci Sedmihoří – Diamantová cesta

Knížka patří do řady knih, které pobaví jak starší děti, tak dospělé. Nechybí v ní napětí, adrenalin, odvaha a dobrodružství. Bílého kouzelníka přemohl vládce zla, Dragon a tím se narušila rovnováha mezi zlem a dobrem! Proto nyní hrozí bájné zemi Sedmihoří zlý osud. Dragonův pomocník Murdoch navíc ukrade pět diamantů, dodávající sílu Knize dobra a tím začne dobro úplně mizet. Pomoci mohou jen hrdinové ze světa lidí, a proto se na pomoc vydávají sourozenci Ondra a Sára. Cesta plná nástrah, překvapení, problémů a nesnází je jen na nich! Podaří se jim zachránit dobro a překonat vládce zla?

Ke koupi knížky si navíc můžete stáhnout zdarma stolní hru s podrobnými pravidly a herním plánem! Stačí navštívit web vydavatelství Fragment.

Rebecca Johnson – Julinka a její zvířátka

Další novinkou je kupříkladu knížka pro čtenáře od 8 let o Julince, s podnadpisem Přísně tajný plán. Knížka je o veselé holčičce Julince, která chce být zvěrolékařkou. Jenomže doma má jen Kudrnáče, což je pejsek a dvě morčata. A to se jí zdá málo. Proto se společně s kamarádkou Zuzkou dohodnou, že si otevřou zvířecí hotel. Ale je to tajné! Raději o tom nemají vědět rodiče…

Jorgen Clevin – Jakub a Jáchym

Knížka určená pro začínající čtenáře je poutavým čtením i pro menší posluchače. Opět vychází knížka velmi úspěšného dánského autora o klukovi Jakubovi, který má slona Jáchyma. Ten jde prvně do školy a má co dělat, aby vše zvládnul. Knížka je velmi hezky ilustrovaná Helenou Zmatlíkovou. Pobaví jak předškoláčky, tak malé čtenáře.

Miroslav Adamec – Berta a Ufo

Kdopak by neznal, roztomilý večerníček o Bertě, její rodině a kamarádovi Ufíkovi. Ti všichni teď mohou rozveselovat, bavit a přinášet hezké myšlenky před spaním všem dětem už od 4 i méně let. Nechybí hezké ilustrace Jitky Petrové! Touhle knížkou se zavděčíte malým i větším dětem!

Nenechte děti na podzim bez knížky! S ní jim bude dobře za jakéhokoli počasí a čas jim příjemně uplynu. Nechte je rozvíjet si fantazii…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist