Domácnost

Proč se vyplatí mít pojištění domácnosti?

Pracně na vybavení domu či bytu šetříte, radujete se z každé nové věci a snažíte se domov zařídit tak, aby byl maximálně útulný. I nad vaším bydlením visí jeden velký strašák. Jedná se o to, že vlastně kdykoliv může přijít neočekávaná událost v podobě řádění přírodních živlů a váš majetek bude poškozen či nenávratně zničen. Bránit se lze jen jediným způsobem. Je žádoucí si sjednat kvalitní pojištění. Nabízí se 3 varianty, my se blíže podíváme na pojištění domácnosti, které je nejoblíbenější.

Co a kdy ochrání?

Pojištění pro domácnost je tu od toho, aby chránilo vaše movité věci. Vztahuje se na škody, které vzniknou například na nábytku, spotřebičích, vybavení koupelny, podlahových krytinách a na dalších movitých věcech, které se nachází u vás doma. Do pojistného krytí spadají například i domácí zvířata a dokonce také cennosti a peníze.

beznyzivot.cz_online_ergo_cz_01

Vztahuje se na situace, kdy dojde k poškození či úplnému zničení věcí. Situací je mnoho, jejich výčet najdete v podmínkách pojistné smlouvy. Pro pojistné plnění je důležité, abyste škody vždy řádně zdokumentovali. Vyfoťte i ty nejmenší detaily a co nejdříve kontaktujte pojišťovnu. Ta k vám vyšle likvidátora. Pokud to není nezbytné, s poškozenými věcmi do jeho příjezdu nemanipulujte a ponechte vše tak, jak je.

Sazby se drží nízko!

Pojištění domácnosti je specifické tím, že si můžete samo zvolit částku, na kterou chcete domácnost pojistit. Cena se odvíjí také od velikosti vašeho domova. Sazby pojistného pro domácnost má každá pojišťovna trochu jiné. Proto si před uzavřením smlouvy udělejte srovnání. Zajímejte se o cenu a důkladně si přečtěte podmínky. I v nich jsou velké rozdíly.

beznyzivot.cz_online_ergo_cz_02

Pohodlně z domu!

Dnes už není nutné, aby byla před podepsáním smlouvy nemovitost posouzena odhadcem. Nabízí se rychlé sjednání pojištění domácnosti online. K uzavření smlouvy je třeba znát velikost obytné plochy a rozhodnout se, na jakou částku chcete domácnost pojistit. Nechcete-li se o vaše věci strachovat, zařiďte si pojistku co nejdříve!

RADA – kromě pojištění domácnosti se vám vyplatí pojištění nemovitosti. To je například jediný druh pojistky, kterou je možné uzavřít i pro rekreační objekty. Více se o pojištění nemovitosti dozvíte zde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist