Featured, Rodina a děti

Tvoříme vánoční výzdobu a originální dárky s dětmi

Užijte si předvánoční pohodu se svými ratolestmi při hrátkách s papírem a výtvarnými potřebami. Přinášíme vám pár tipů s vánoční tématikou. Hravě je zvládnou i menší děti. Pořiďte jim pastelky, barevné papíry, lepidlo, nůžky, modelovací hmoty a pusťte se do zábavného tvoření, které vyplní dlouhé zimní večery.

IMG_5047

Vtipný sob

Vyzkoušejte si pomocí otisků rukou a nohou vytvořit úžasného soba. Obrázek si zarámujete, použijete jako dekoraci na zabalení dárku nebo si jej můžete otisknout na oblíbený polštář či tričko. Připravte si vhodné barvy, menším dětem budou vyhovovat prstové, při tisku na tričko budou ideální textilní barvy. Rukama uděláte parohy, nohou přidejte hlavu, fixami dokreslete oči, ústa, nos, a máte hotovo. Použít můžete tradiční vánoční červenou a zelenou barvu, ale pokud se dětem líbí jiná barva, nechte jim svobodnou volbu. Sobíka vřele doporučujeme i na vánoční přáníčka.

Vánoční ponožky

Vystřihněte dětem tvar ponožky. Poté jim dejte barvy, vystříhané tvary z barevných papírů jako jsou vločky, srdíčka, hvězdičky a podobně. Dále použijte lepidlo a třeba i razítka. Děti si samy podle vlastní fantazie dodělají ponožku. Můžete si ji nalepit na okno, ledničku, zeď, krb… kamkoli vás napadne. Vánoční ponožku je hezké nahoře olemovat vatou.

IMG_5037

Jednoduchý stromek

Papírový stromeček z poskládaného papíru lze postavit jako dekoraci na poličku i pověsit na vánoční stromeček. Budete potřebovat zelený papír velikosti A5 a lepidlo. Papír podélně naskládejte jako harmoniku, poté v polovině přehněte a roztáhněte konce, aby vznikl vějířek. Na rozšířenou stranu doprostřed nalepte malý obdélníček jako kmen. Stromeček si děti mohou dozdobit hvězdičkami a kolečky.

Adventní kalendář

Určitě vás bude bavit také vyrábět adventní kalendář. Vytvořte si kornoutky, které postavíte jako stromečky na stůl. Použijte zelené, žluté i červené barevné papíry. Vystřihněte kolečka o průměru asi osm centimetrů. Rozstřihněte je napůl, vytvarujte kornoutky a konce zalepte lepidlem. Na stromečky napište čísla od jedné do čtyřiadvaceti, případně dozdobte vystřiženými hvězdičkami. Pod jednotlivé stromečky dejte na každý den malou dobrotu.

Vybarvované tvary na stromeček a okno

Tyhle ozdobičky vám pomohou vytvořit i nejmenší děti. Z bílé čtvrtky jim vystřihněte jednoduché tvary, můžete obkreslit vykrajovátka na cukroví. My jsme si vybrali rybičku. K vánoční tématice se skvěle hodí. Bílé rybičky si děti samy vybarví prstovými barvami. Jakmile rybičky uschnou, přidělejte jim šňůrku a zavěšte na stromek.

IMG_4859

Vymodelujte si dárečky pro své blízké

V současnosti je velmi moderní hmota Fimo. Báječně se s ní pracuje, je měkká a vytvarovat si andělíčka nebo zvoneček s ní půjde velmi snadno. Hmota Fimo se vypaluje v klasické troubě. Výrobek se v ní vytvrdí, aby vydržel. Poté si výrobky domalujte akrylovými barvami a přelakujte speciální vrstvou laku. Doporučujeme vám také keramickou hmotu bez nutnosti výpalu v peci. Přírodní hlína po vymodelování uschne a zpevní se na vzduchu. Udělejte se svými dětmi pěkné maličkosti, kterými obdarujete své nejbližší. Vyzkoušejte si zvířátka, prasátka, svícen nebo celý betlém s postavičkami.

 

Přejeme vám mnoho krásných chvil s vaší rodinou během Vánoc. Hlavně si užijte klid a zapomeňte s dětmi na všední starosti. Zahrajte si společně, jděte na procházku a zazpívejte si koledy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist