Rodina a děti

Víte, jaké pomůcky by vám neměly doma chybět pro pohodlné bydlení s dětmi?

By: Janet McKnight

Máte malé děti a hledáte způsoby, jak jim i sobě ulehčit společné bydlení ve vašem domě nebo bytě? V tom případě se seznamte s několika vychytávkami, které vám v mnohém pomohou a které vám usnadní i zpříjemní společně prožité chvíle.

Přišroubujte sedátko ke stolu

Jednou ze skvělých potřeb, které využijete jak při cestování a návštěvách k babičkám, kamarádům, ale také doma, je praktické sedátko, které se dá přišroubovat ke stolu. Manipulace s ním je naprosto jednoduchá. Během chviličky svému dítku vytvoříte bezpečné a pohodlné sezení u stolu, nebo si jej připevníte na kuchyňskou linku a dítko bude moci sledovat, co děláte a třeba vám pomáhat.

Vše funguje stejně, jako třeba mlýnek na mák. Dvěma šrouby zakončené gumou, nebo umělou hmotou připevníte sedátko ke stolu a můžete děťátko usadit. Je malé, skladné, většinou vyrobené z pevné látky a kovové konstrukce.

Stupátko do koupelny i kuchyně

Malým dětem a v podstatě i nám, dospělým, velmi pomáhá i jednoduché, obyčejné stupátko. To umožní dítku pohodlné usednutí na toaletu, umytí si rukou, vyčištění zoubků, dosáhnutí na knížku v poličce a v mnohém dalším. Vy tak nebudete muset asistovat při spoustě činností, které už zvládne samo, jen ještě potřebuje výškově dorůst.

Chůvička

Tuto důmyslnou věcičku využijete nejen, pokud máte vícepodlažní rodinný dům, ale i v případě, že cestujete, jedete na dovolenou, ale také v případě, že vaše ratolest onemocní.

Na návštěvě si budete moct díky chůvičce v klidu povídat s rodiči nebo přáteli, na dovelené vyjdete na terasu, nebo tamní restaurace a děti necháte odpočívat, přitom o nich budete vědět a při nemoci budete stále vědět, jestli dítě nekašle, nepláče, nevolá a budete moct klidněji spát.

Vysoký podsedák na stoličku

Jestliže už vaše dítě nechce jíst v dětské jídelní židli, anebo píše úkoly u klasického psacího stolu, ale potřebovalo by být kousek výš, nemusíte už hledat knížky nebo jiné řešení, jak dítě trochu vysadit. V prodeji jsou příjemné, barevné, molitanové podsedáky obalené do příjemné omyvatelné látky, které jsou lehké, vzhledově hezké a využijte je při mnoha činnostech.

Bezpečností pojistka na okna

Nejen rohy stolů je dobré chránit kryty, nebo mít bezpečnostní pojistku na šuplíky, dveře nebo troubu, ale i okna můžete stejně dobře zabezpečit. Už za cca 150 Kč lez pořídit pojistku na okna, kterou uvítají všichni rodiče malých Spidermanů nebo jiných hrdinů, kteří by mohli mít chuť vyklánět se z oken.

Využijte i vy pomůcky pro příjemnější a lepší život s dětmi! Investované peníz za získané pohodlí určitě stojí!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist