Domácnost

Vybíráme nový kotel – tipy a rady

Při výběru nového kotle Vás zřejmě napadá řada otázek. Zvolit správnou variantu také není nic snadného. Na tomto místě Vám sice neporadíme, pro kterou se rozhodnout, což obecně ani nelze, nicméně Vám s jeho nákupem alespoň pomůžeme.

By: Buffa

Kotle na počátku 21. stoletíTL2

V současné době můžete vybírat z různých druhů kotlů. Klasikou jsou kotle na tuhá paliva, dále máte k dispozici elektrokotle a plynové kotle, ale nesmíme opomenout ani špičkové kondenzační kotle, které jsou vskutku zajímavým řešením. Na co se ale při nákupu zaměřit?

  • Dostupnost. Kotle na tuhá paliva lze používat prakticky kdekoli, elektřina a zemní plyn ovšem nejsou všude dostupné, ačkoli takových míst rapidně ubývá.
  • Kvalita a cena. Zvolit jeden druh kotle jako obecně nejlepšího by bylo pro potenciální uživatele ideální, ovšem není to možné. Některé druhy jsou dražší, jiné levnější, další úspornější při provozu, některé zase efektivnější.
  • Obsluha. Co se týče komfortnosti, mohl by se nejméně praktický zdát kotel na tuhá paliva. To je sice pravda, nicméně si lze pořídit tzv. automatický kotel, jenž má minimální nároky na obsluhu.
  • Další vybavení. Kromě elektrokotlů je pro provoz ostatních variant pochopitelně nutné napojení na odkouření. Pokud navíc chcete při provozu kotle ušetřit, pořiďte si akumulační nádrž, tedy zařízení, v níž se ukládají přebytky tepelné energie.
  • Dobrý prodejce. Svou roli hrají samozřejmě i prodejci. Ti lepší Vám totiž poskytnou zajímavější ceny a spoustu cenných informací. Znáte např. internetový obchod Topenilevne.cz?

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist